facebook

Заместник-ректор по учебната дейност 

 

 

Доц. д-р Кристиян Постаджиян е щатен преподавател в департамент „Кино, реклама и шоубизнес“. Основните му изследователски интереси са в областта на рекламата. Създател е на магистърска програма „Рекламен мениджмънт и визуален брандинг“, сред основателите е и на един от най-успешните образователни формати в България – Рекламна академия. Автор е на различни статии в областта на корпоративните комуникации, както и на монографията „Похвати за изграждане на потребителска ангажираност в рекламата“.

Като преподавател в Нов български университет доцент Постаджиян води различни курсове в областта на рекламата, както и редица практики и проекти. Изпълнявал е длъжностите Директор на програма и Директор на програмен съвет към департамент „Кино, реклама и шоубизнес“. В периода 2020 – 2022 е Декан на Бакалавърски факултет.

Контакти:
доц. д-р Кристиян Постаджиян
корпус 1, офис 104
еmail: kpostagian@nbu.bg
телефон: 02/8110 225, вътр. 11041

 

 Заместник-ректор по качеството и акредитацията 

 

Доц. д-р Юлияна Гълъбинова има висше икономическо образование по Управление на териториалните системи и Международни икономически отношения. През 2008 г. защитава дисертация по научната специалност Регионална икономика и администрация. От 2016 г. е доцент в професионално направление Администрация и управление (регионално развитие и кохезионна политика). Автор е на публикации в областта на местното самоуправление, развитието на големите градове, децентрализацията, кохезионната политика на Европейския съюз. Участва в множество национални и международни конференции по теми, свързани с общинските финанси, регионалното развитие, антикорупционните практики и др.

Щатен преподавател и директор на бакалавърска програма „Администрация и управление“ в департамент „Публична администрация“ на Нов български университет от 2004 г. От началото на 2012 година е програмен директор към Центъра по публична администрация, а от ноември 2012 до май 2016 г. изпълнява длъжността декан на Бакалавърски факултет. Доц. д-р Гълъбинова е заместник-ректор по качеството и акредитацията от юни 2016 г.

Води лекции по: Регионална и местна политика, Гражданско общество и неправителствен сектор, Регионално развитие, Местно самоуправление, Административна етика, Управление на проекти, Административен капацитет при управление на средствата от ЕС, Стратегическо управление в публичната сфера, Регионално самоуправление в ЕС и др.

 

Контакти:
доц. д-р Юлияна Гълъбинова
корпус 1, офис 225
тел.: 02/8110 102, вътр. 12251
e-mail: jgalabinova@nbu.bg

 

и.д. Заместник-ректор по научноизследователската и творческата дейност 

 

 

 

Гл. ас. д-р Емилия Димитрова има висше образование по специалността „Право“. През 2007 г. защитава докторска дисертация на тема „Факторингът“. Автор е на публикации в областта на търговското право и правната защита на конкуренцията. Участва в национални и международни конференции, посветени на актуални проблеми на частното право.

Д-р Димитрова е щатен преподавател в департамент „Право“. От 2016 г. е директор на Програмния съвет към Департамента.

Като преподавател в Нов български университет води следните курсове: Гражданско право (обща част), Упражнения по Гражданско право (обща част), Правна защита на конкуренцията, Правен режим на вътрешния пазар на ЕС, Правна регулация на социалното предприемачество.


 

Контакти:
гл. ас. д-р Емилия Димитрова
корпус 1, офис 221
тел.: 02/8110 221, вътр. 12211
e-mail: edimitrova@nbu.bg

 

                Заместник-ректор по международната дейност


 

 

 

Доц. д-р Георги Гочев (р. 1981 г.) е класически филолог, преподавател по класически езици и антична култура, преводач и публицист. През 2004 г. завършва специалност „Класическа филология“ в СУ „Св. Климент Охридски“, където през 2006 г. завършва и магистратура „Антична литература и култура“. Година по-късно, през 2007, става редовен докторант в НБУ и под ръководството на проф. Богдан Богданов и проф. Петър Димитров пише дисертация на тема „Щастие и промяна: разбирането за благополучие в Древна Гърция от Омир до Аристотел“, защитена през 2009 г. През 2007 г. специализира като стипендиант в института за антични изследвания Hardt в Женева, а през следващите няколко години участва в различни форуми и специализации в колежа Christ Church в Оксфорд (Англия), университета Radboud в Наймехен (Холандия), университета на Болоня (Италия), Солунския университет (Гърция) и др. От 2010 г. е главен асистент в департамент „Средиземноморски и източни изследвания“ на НБУ.

Георги Гочев е утвърден преводач от старогръцки език. Негово дело са преводи на някои от най-значимите произведения на старогръцката литература, между които диалозите „Пир“, „Държавата“ и „Закони“ на Платон (последният съвместно с доц. Невена Панова), „Поетика“, „Реторика към Александър“ и „Икономика“ на Аристотел, „Фрагменти“ на Архилох, „Медея“ на Еврипид (последните две съвместно с поетесата Петя Хайнрих).

Преводът на „Медея“ е поставен на сцената на античния театър в Пловдив от режисьора Десислава Шпатова с актрисата Снежина Петрова в главната роля през юни 2019 г. Представлението и социалният проект, който го съпътства, са обявени за културно събитие на годината за 2019 г. в годишната класация на специализирания сайт за култура „Площад Славейков“.

Георги Гочев е редовен колумнист и коментатор на обществени събития в сайта „Дневник“ от 2013 година. В периода от 2016 до 2019 е водещ редактор в най-стария действащ седмичник за литература и изкуство „Литературен вестник“, а в края на 2019 г. заедно с поетесата Петя Хайнрих и художника Дамян Дамянов създават книжното списание за литература „Текстил“.

Носител е на националната награда за хуманитаристика „Христо Г. Данов“ за 2016 г. (за преводите си на „Държавата“ на Платон и „Поетика“ на Аристотел) и на националната награда за хуманитаристика „Проф. Богдан Богданов“ за театралния и социален проект „Медея“ (заедно със Снежина Петрова).

 

Контакти:

еmail: ggochev@nbu.bg

телефон: 02/8110 106; в. 1106

офис: 106, корпус 1